NEZAHAT YAPICI - (AİLE DANIŞMANI ) | Aile Danışmanlığı Sertifikası
+90 (322) 458 0 458 & +90 (507) 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

NEZAHAT YAPICI – (AİLE DANIŞMANI )

Anasayfa » AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ BAŞARI HİKAYELERİMİZ » NEZAHAT YAPICI – (AİLE DANIŞMANI )

NEZAHAT YAPICI

(Aile Danışmanı / Öğrenci Koçu)

Ankara’ nın Bahçelievler semtinde doğdum. İlköğretim, lise ve ilk üniversite eğitimimi Adana’ da tamamladım. 2000 yılı Ö.Ç. Bilfen Koleji mezuniyetimin ardından, ilk lisans eğitimim; Çukurova Üniversitesi/İktisadi İdari Bilimler Fakültesi/ İktisat Bölümü olup, mezuniyet yılım 2004’ tür. Uzun seneler özel sektörde portföy yöneticiliği, proje finans uzmanlığı ve finans yöneticiliği yaptım. 15 yılı aşkın bir süre özel sektörde edindiğim gerek beşeri, gerekse finansal konulardaki tecrübelerimi, toplumdaki dezavantajlı gruplara destek olabilmek amacı ile sivil toplum kuruluşlarında değerlendirmeye karar verdim. Bunun üzerine, vakıf ve derneklerde gönüllü çalışmalara başladım. İlgili proje çalışmalarım sırasında içinde yaşadığımız toplum için daha fazla neler yapılabilir düşüncesi ile ikinci bir lisans eğitimi almaya karar vererek, Anadolu Üniversitesi’ nin ikinci üniversite programına başvuru yaptım. 2021 yılında sosyoloji bölümünden mezun oldum.


Toplumdaki kadınlara, çocuklara, yaşlılara, tek ebeveynli ailelere, engellilere ve göçmenlere yönelik olarak hazırlıklarını yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projeleri sırasında, toplumdaki bozulmanın temelinin aile bağlarındaki zedelenme ve kopma olduğuna yönelik bir farkındalık geliştirdim. Bu amaçla bireyi, ilişkileri, aileyi ve en sonunda toplumu daha iyi anlayıp, analiz edebilmek amacıyla Aile Danışmanlığı Eğitimi almaya karar verdim.
Alacağım eğitimin, yürüttüğüm çalışmalara doğru katkıyı sağlayacak içerikte ve kalitede olabilmesi için uzunca bir süre araştırdım ve sonunda Kariyer Akademi’ ye ulaştım. Akademide Mehmet Ulubey hocam ile kesişti yollarımız. Aile Danışmanlığı Eğitimi ile başlayıp, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ile devam eden bir sürecimiz oldu. Kendileri hala bana eğitim yolculuğumda eşlik ediyorlar.

 

Bugüne kadar aldığım akademik eğitimler, sertifikalar, süper vizyon destekli uygulamalar ve iş hayatımda edindiğim tecrübelerim kapsamında bireylere, ailelere, vakıf ve derneklere, kurum ve kuruluşlara; başta aile, kültür, birey, etik, toplum, stres yönetimi ve etkili iletişim olmak üzere, çok çeşitli konularda eğitimler ve danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmekteyim.

 

Ayrıca yeterli imkan sunulmadığı için eğitimini tamamlayamamış kadınlara ve gençlere meslek edindirme kursları kapsamında gönüllü olarak ev dekorasyon ürünleri tasarlama, ahşap boyama, rölyef yapımı ve makrome örme teknikleri konularında uygulamalı dersler veriyorum.

 

Aile Danışmanlığı ünvanını portfolyoma kazandıran, bu sayede bana yepyeni kapılar açan, başta kişisel gelişimim olmak üzere kariyer basamaklarıma yenilerini ekleyerek bana desteklerini her daim sürdüren, Kariyer Akademi Ailesi’ ne teşekkürlerimi iletirim.
Kim bilir, belli mi olur, belki bir gün sizinle de kesişir yollarımız.

 

E-mail: yapicinez@gmail.com
Instagram: nezahat_yapici_ny

Alınan Eğitimler:
* Effective Communication Skills
* Time Management Techniques
* Ways to Deal with Stress
* Developing New Products
* Management and Strategy
* Aile Danışmanlığı
* Bilişsel Davranışçı Terapi

EĞİTİMLERİMİZ