Şennur Düzkaya - (Aile Danışmanlığı - Yaşam Koçu ) | Aile Danışmanlığı Sertifikası
+90 (322) 458 0 458 & +90 (507) 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Şennur Düzkaya – (Aile Danışmanlığı – Yaşam Koçu )

Anasayfa » AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ BAŞARI HİKAYELERİMİZ » Şennur Düzkaya – (Aile Danışmanlığı – Yaşam Koçu )

ŞENNUR DÜZKAYA

(Aile Danışmanı / Yaşam Koçu)

Merhaba! Adım Şennur Düzkaya. 1983 yılında Sakarya’da doğdum. Önceleri uzun yıllar Özel Sürücü  Kurslarında Direksiyon Eğitmeni olarak hizmet verdim. 2014 yılında kendi Direksiyon Geliştirme Merkezimi açtım. Böylelikle ehliyetini almış fakat araç kullanamayan bireylere hizmet vermeye başladım. Derslerimizde öğrencilerim ile iç içe geçirdiğim bu zamanlarda onların gerek dertlerine gerekse mutluluklarına ortak oldum. Bu ortaklık benim Kişisel Gelişim alanına olan ilgimi daha da arttırdı. İnsanlarla zaman geçirmek, onların dertlerine ortak olmak ve sorun giderme konusunda çareler aramak beni fazlasıyla heyecanlandırıyordu.

Böylelikle ilk olarak Yaşam Koçluğu, NLP Master Practitioner ve Beden Dili üzerinde eğitimlere katıldım. Diğer tarafta üniversite hayatıma Sosyoloji ve Sosyal Hizmetler bölümleri ile devam ettim.

 

İnternet üzerinde gezinirken karşılaştığım Kariyer Akademi sayesinde Aile Danışmanlığı ,Çocuk-Ergen ve Yetişkin Bilişsel Davranışçı Terapi Uzmanlığı, Psikoterapi ve Çocuk Resim Analizleri eğitimlerim ile kendimi daha çok geliştirme fırsatı yakaladım. Kariyer Akademi’nin verimli geçen dersleri sayesinde daha fazla eğitime kayıt yaptırdım ve halen devam etmekteyim. Onların bana kattığı şans ile ‘GÖREVİMİZ TEHLİKE’ isimli kitabımı ilk baskıya verdim. Bu katlkılarından dolayı Kariyer Akademi ailesine ne kadar teşekkür etsem azdır.

 

Hayatın her alanında dünyaya geldiğimiz andan itibaren birçok zorlukla karşılaşırız. Kimimiz mutsuz ilişki ya da mutsuz aile ortamı, kimimiz ise ruhsal sıkıntılar ve benzeri durumlara maruz kalırız. ‘’Hayat zordur!’’ cümlesi kimilerine inandırıcı gelmezken, kimileri için de iç çektiren bir imtihan olur.

Aslında en zor olan tanımadığımız, ne olduğunu bilmediğimiz sorunlardır. En acımasız düşman yabancı düşmandır. Yeni türemiş bilinmeyen , virüslere benzerler. Çaresiz bir şekilde onlara teslim oluruz. Başımıza gelen olumsuz durum ya da rahatsızlıklar bizi hep güçsüz anlarımızda yakalar. Tıpkı virüslerin bağışıklığı düşük olan bir vücuttan faydalandığı gibi. Onlara yakalanmamanın en güzel yolu ise daime güçlü kalmayı başarabilmektir. Burada bahsettiğim güç ise fiziksel güçten ziyade, manevi güçtür. İnsanın maneviyatında ki en büyük etken düşünceleri ve hisleridir. Ancak düşünce ve hislerimizi güçlendirmeyi başarırsak, maneviyatımızı da güçlendirmiş oluruz.

Zihnimizde ve hücresel bellekte alışkanlık kazanmış olumsuz düşünce ve davranış kalıplarını değiştirmediğimiz ve yerine yenilerini ekmediğimiz sürece var olan sıkıntılarımızdan kopamayız. Bilişsel Davranışçı Terapi size bu konuda yardım ederken ilaca ihtiyaç duymaz. Danışanınız ile bu uygulayıcı terapi sayesinde kendiniz de bir dönüşüm başlatabilirsiniz. Tüm ruhsal sıkıntılar farklı belirtiler gösteriyor olsada hepsinin ortak özelliği düşüncelerdir.

 

Gerek yüz yüze gerekse online terapi hizmeti ile kendinizi değiştirmek için başvurduğunuz bu yola ışık tutmak için buradayım.

 

Sakarya’da faaliyet gösteren ADADEM KİŞİSEL DANIŞMANLIK ofisimde yüz yüze danışmanlık hizmetine devam etmekteyim. Aynı zamanda sosyal hesaplarımdan online danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyorum. Ayrıca Youtube kanalımda sizler için hazırladığım uygulayıcı meditasyonlara ücretsiz ulaşabilirsiniz.

 

Sevgiler…
Şennur Düzkaya
Aile Danışmanı / Yaşam Koçu

EĞİTİMLERİMİZ