Zeynep DEMİR (Psikolojik Danışman/ Aile Danışmanı) | Aile Danışmanlığı Sertifikası
+90 (322) 458 0 458 & +90 (507) 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Zeynep DEMİR (Psikolojik Danışman/ Aile Danışmanı)

Anasayfa » AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ BAŞARI HİKAYELERİMİZ » Zeynep DEMİR (Psikolojik Danışman/ Aile Danışmanı)

Zeynep DEMİR

(Aile Danışmanı / Psikolojik Danışman)

Adım Zeynep DEMİR 5 Eylül 1991 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde doğdum. 2011 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi  Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü Türkçe Öğretmenliği Programına başladım ve 2015 yılında mezun oldum. Kısa bir süre etüt merkezinde Türkçe öğretmeni olarak stajyerlik yaptım.  Ruh sağlığına olan ilgimden dolayı 2016 yılında Aksaray Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümüne başladım. 2019 yılında Aksaray Üniversitesindeki lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Adana’ya döndüm. Adana’da Özel  Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde kısa bir süre  stajyerlik yaptım ve bir süre Psikolojik Danışman olarak görev yaptım. 2020 yılındaki  pandemi süresince online olarak psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti  verdim ve hala devam etmekteyim. Çocuk, ergen ve yetişkin danışanlarıma Bireysel Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmeti sunmaktayım.

Danışanlarımın yaşam boyu gelişim ve doyumunu desteklemekte, sınav motivasyonu, sınav kaygısıyla mücadele, verimli ders çalışma yöntemleri, alan, okul, bölüm  ve meslek tercihleri, psikolojik danışma, sosyal beceriler, kişiler arası sağlıklı ilişki ve iletişim kurmak gibi  kişisel, sosyal, eğitsel, mesleki ve kariyer danışmanlığı hizmetleri sunmaktayım.

 

Psikolojik Danışmanlıkta çoğunlukla, Carl Rogers’ın  Hümanistik/Birey Merkezli/ Danışandan Hız Alan Terapi Kuramından faydalanarak çalışmalarımı yürütmekteyim.Bu terapi kuramına göre, insan doğası gereği iyidir ve iyiye eğilimlidir. Uygun koşullar  ve ortam sağlandığında birey kendini iyileştirir, değiştirir. Psikolojik Danışman rolüm gereği, terapötik bir ortam oluşturarak,  insan doğasının yapıcı yönü üzerine odaklanarak ve danışanın terapi sürecine getirdiği güçlü yönlerini ortaya çıkararak danışanın gelişimine katkıda bulunmaya çalışıyorum. Terapinin temelinde güven ve inanç vardır. Kişi kendine ve danışmanına güveniyor, inanıyorsa ve danışmada gönüllüyse önemli ölçüde yol kat edebilir. Dinamik yaşam koşulları , sosyo-kültürel-ekonomik yapı ve değişen aile yapıları ve değerleri  bireyleri önemli ölçüde etkilemektedir. Bireylerin doğal olarak hayattan beklentileri ve hayatla mücadele tarzları farklı olmaktadır. Bireyin hayatla girdiği bu serüvende birey bazen yorulmakta, bıkmakta, vazgeçmekte bazen de  yaşam anlamını kaybedip bocalamakta, kendini kaybedecek noktalara gelebilmektedir. Bu noktada  Psikolojik danışman olarak  devreye girerek danışanlarıma profesyonel hizmetler sunarak  hayatla olan serüvenlerini sağlıklı bir şekilde güvenle sürdürmelerine katkıda bulunmaya çalışmaktayım. Ayrıca bireyin kendini tanıması, eksi ve artı yönleriyle kendini fark etmesi , kabul etmesi, var olan gizil güçlerinin farkına varması, çevresini ve çevresindeki bireyleri tanıması, var olan fırsatların farkına varabilmesi ve yeni fırsatları yakalayabilecek bilince ulaşması, olumsuz yönlerinin farkına varabilmesi ve bu olumsuz yönleri yeni alternatiflerle tolere edebilmesi , çevresindeki tehditleri fark edebilmesi ve problem çözebilmesi , hayır diyebilme, karar verme ve sorumluluk alabilme, duygusal problemlerle başa çıkabilme gibi noktalarda profesyonel hizmet sunmaktayım.

 

Kendimi ruh sağlığı alanında daha çok  geliştirmek ve daha kaliteli  ruh sağlığı hizmeti sunmak için bir araştırma sürecine girdim. 2021 yılında yaptığım araştırmalar sonucunda internet ortamında Kariyer Akademi bünyesinde bulunan paylaşımlı ruh sağlığı hizmeti ofislerini keşfettim ve hemen telefonla irtibata geçtim ve Ömür Boyu Eğitim Merkezi yolculuğum başladı. İlk olarak Adana’nın Seyhan ilçesinde bulunan Kariyer Polikliniğine davet edildim. Çalışan personelin güler yüzlü yakın ilgisiyle karşılandım ve kurumun kurucu ortaklarından  İbrahim Halil CAN Beyle tanıştım. Kariyer Polikliniği hakkında beni tatmin eden doyurucu bilgiler verdi. Aile Danışmanlığı ve Bilişsel Davranışçı Terapi alanlarında faal olmak konusunda İbrahim Beyce teşvik edildim. Kurumun Ruh Sağlığı Hizmeti yanında kişisel gelişim eğitimleri verdiğini yine İbrahim Bey’den öğrendim. Gerek Ömür Boyu Eğitim Merkezi gerekse piyasadaki diğer eğitim merkezlerini araştırdım ve en iyi, kaliteli  yüz yüze ve uzaktan eğitimi sunan kurumun Ömür Boyu Eğitim Merkezi olduğu kanısına vardım. Kurumun eğitim danışmanı Feride Hanımla  telefonla iletişime geçtim ve Çukurova Aile Danışmanlık Merkezi bünyesindeki eğitim kurumlarına davet edildim. Kuruma gittiğimde Feride Hanımın güler yüzlü yakın ilgisiyle karşılandım. Aile Danışmanlığı Uygulayıcı  Eğitiminin içerdiği  eğitim modülleri, eğitim modüllerini verecek hocalar hakkında tatmin edici bilgiler aldım ve kesin kaydımı yaptım. Aile Danışmanlığı eğitimini her hafta cumartesi günü örgün olarak alıyorum. Teorik bilgi ve uygulamalı olarak ilerliyoruz. Alanında uzman hocalarımızdan süpervizyon desteği de alıyoruz. Ayrıca bu eğitimi ücretsiz online olarak da alabiliyorum ve sistemdeki video ve dokümanlardan sınırsız, ücretsiz faydalanabiliyorum.Örgün eğitim aldığım kurumun dersliğini,  terapi odalarını oldukça beğendim. Dersleri alanında uzman hocalardan alıyorum ve çok memnunum. Hocalarımız ve kurum çalışanlarının güler yüzlü ve sıcak, samimi, içten yaklaşımı ve benimle beraber bu eğitimi alan öğrenci arkadaşlarımın çizmiş oldukları kaliteli, özgün profilleri her cumartesiyi iple çekmemi sağlıyor. Aile Danışmanlığı Uygulayıcı Eğitiminden çok memnun kaldığım için aynı kurumdan Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimini de almaya başladım ve oldukça memnun kaldım. Meslek alanım insanlara dokunuyor ve her insan apayrı karmaşık bir evren olduğu için kişisel gelişim ve mesleki kariyer eğitimleri hayatımın vazgeçilmez bir parçası olacak. Kariyer yolculuğumda gelişerek, güçlenerek ilerlerken bana en iyi rehberin ve desteğin Ömür Boyu Eğitim Merkezi olduğunu, olmayı sürdüreceğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ve herkese içtenlikle tavsiye ederim.   

 

Şuan da Kariyer Polikliniğindeki   paylaşımlı  ofiste, çocuk, ergen ve yetişkin danışanlarıma Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmeti vermekteyim. Ayrıca Ömür Boyu Eğitim Merkezinden mesleki gelişimimi sürdürmek ve güçlendirmek için eğitimlerime devam ediyorum.Başta İbrahim Halil CAN, Mehmet ULUBEY ve Şengül İNAN GÜRPINAR hocalarım olmak üzere diğer tüm hocalarım ve kurum personeline, ayrıca eğitim sürecinde tanıştığım değerli öğrenci arkadaşlarıma tüm içtenliğimle teşekkürlerimi sunuyorum. Kişisel Gelişim ve ruh Sağlığı için Ömür Boyu Eğitim Ömür Boyu  Gelişim!

EĞİTİMLERİMİZ