ŞENNUR DÜZKAYA – (AİLE DANIŞMANLIĞI – YAŞAM KOÇU ) | Aile Danışmanı
+90 (322) 458 0 458 & +90 (507) 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

ŞENNUR DÜZKAYA – (AİLE DANIŞMANLIĞI – YAŞAM KOÇU )

282 kez görüntülendi
ŞENNUR DÜZKAYA – (AİLE DANIŞMANLIĞI – YAŞAM KOÇU )

Merhaba! Adım Şennur Düzkaya. 1983 yılında Sakarya’da doğdum. Önceleri uzun yıllar Özel Sürücü  Kurslarında Direksiyon Eğitmeni olarak hizmet verdim. 2014 yılında kendi Direksiyon Geliştirme Merkezimi açtım. Böylelikle ehliyetini almış fakat araç kullanamayan bireylere hizmet vermeye başladım. Derslerimizde öğrencilerim ile iç içe geçirdiğim bu zamanlarda onların gerek dertlerine gerekse mutluluklarına ortak oldum. Bu ortaklık benim Kişisel Gelişim alanına olan ilgimi daha da arttırdı. İnsanlarla zaman geçirmek, onların dertlerine ortak olmak ve sorun giderme konusunda çareler aramak beni fazlasıyla heyecanlandırıyordu.

Böylelikle ilk olarak Yaşam KoçluğuNLP Master Practitioner ve Beden Dili üzerinde eğitimlere katıldım. Diğer tarafta üniversite hayatıma Sosyoloji ve Sosyal Hizmetler bölümleri ile devam ettim.

İnternet üzerinde gezinirken karşılaştığım Kariyer Akademi sayesinde Aile Danışmanlığı ,Çocuk-Ergen ve Yetişkin Bilişsel Davranışçı Terapi Uzmanlığı, Psikoterapi ve Çocuk Resim Analizleri eğitimlerim ile kendimi daha çok geliştirme fırsatı yakaladım. Kariyer Akademi’nin verimli geçen dersleri sayesinde daha fazla eğitime kayıt yaptırdım ve halen devam etmekteyim. Onların bana kattığı şans ile ‘GÖREVİMİZ TEHLİKE’ isimli kitabımı ilk baskıya verdim. Bu katlkılarından dolayı Kariyer Akademi ailesine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Hayatın her alanında dünyaya geldiğimiz andan itibaren birçok zorlukla karşılaşırız. Kimimiz mutsuz ilişki ya da mutsuz aile ortamı, kimimiz ise ruhsal sıkıntılar ve benzeri durumlara maruz kalırız. ‘’Hayat zordur!’’ cümlesi kimilerine inandırıcı gelmezken, kimileri için de iç çektiren bir imtihan olur.

Aslında en zor olan tanımadığımız, ne olduğunu bilmediğimiz sorunlardır. En acımasız düşman yabancı düşmandır. Yeni türemiş bilinmeyen , virüslere benzerler. Çaresiz bir şekilde onlara teslim oluruz. Başımıza gelen olumsuz durum ya da rahatsızlıklar bizi hep güçsüz anlarımızda yakalar. Tıpkı virüslerin bağışıklığı düşük olan bir vücuttan faydalandığı gibi. Onlara yakalanmamanın en güzel yolu ise daime güçlü kalmayı başarabilmektir. Burada bahsettiğim güç ise fiziksel güçten ziyade, manevi güçtür. İnsanın maneviyatında ki en büyük etken düşünceleri ve hisleridir. Ancak düşünce ve hislerimizi güçlendirmeyi başarırsak, maneviyatımızı da güçlendirmiş oluruz.

Zihnimizde ve hücresel bellekte alışkanlık kazanmış olumsuz düşünce ve davranış kalıplarını değiştirmediğimiz ve yerine yenilerini ekmediğimiz sürece var olan sıkıntılarımızdan kopamayız. Bilişsel Davranışçı Terapi size bu konuda yardım ederken ilaca ihtiyaç duymaz. Danışanınız ile bu uygulayıcı terapi sayesinde kendiniz de bir dönüşüm başlatabilirsiniz. Tüm ruhsal sıkıntılar farklı belirtiler gösteriyor olsada hepsinin ortak özelliği düşüncelerdir.

Gerek yüz yüze gerekse online terapi hizmeti ile kendinizi değiştirmek için başvurduğunuz bu yola ışık tutmak için buradayım.

Sakarya’da faaliyet gösteren ADADEM KİŞİSEL DANIŞMANLIK ofisimde yüz yüze danışmanlık hizmetine devam etmekteyim. Aynı zamanda sosyal hesaplarımdan online danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyorum. Ayrıca Youtube kanalımda sizler için hazırladığım uygulayıcı meditasyonlara ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Sevgiler…
Şennur Düzkaya
Aile Danışmanı / Yaşam Koçu

2019 yılından itibaren mesleğimi en iyi şekilde nasıl ilerletirim ve insanlara daha fazla nasıl yarar sağlarım diye düşünürken Aile Danışmanı olmaya karar verdim ve yoğun bir araştırma içerisine girdim. Araştırmalarım sonucunda Adana Ömür Boyu Eğitim Merkezini buldum ve dikkatimi çeken ilk şey internet sitelerinde bu  konu ile alakalı her şeyi şeffaf ve düzenli bir şekilde bilgilerinin bulunması oldu.

Yurt dışından 2020 yılında Adana’ya geldiğimde Ömür Boyu Eğitim merkezini yerinde ziyaret etme fırsatı buldum. Oldukça sıcakkanlı karşılanmanın sonucunda eğitimle ilgili bugüne kadar yaptıkları çalışmaları ve bundan sonra yapacakları yeniliklerden bahsettiler. Kendim için yararlı ve bir o kadarda bilgi dolu bir eğitim serüvenimin olacağını düşündüm. Aile danışmanlığı eğitim merkezlerini gezip gördükten sonra tamamıyla ikna oldum. Seans odaları, eğitim sınıfları ve uygulama sınıfları olarak pek çok yararlı alana sahiptiler.

Aile Danışmanlığı eğitimine kayıt olduktan sonra derslere başladım ve yoğun bir şekilde eğitimlere devam ettim. Her branşa uygun hocalarının ve uzmanlarının olduğu Ömür Boyu Eğitim merkezinde gerekli tüm bilgileri ve donanımları giderek sağlamaya başlamıştım. Kapsamlı ve tüm bilgilerin eksiksiz verildiği bu eğitim merkezinde teorik olarak tüm eğitimlerimi tamamladıktan sonra uygulama ve süper vizyon derslerine geçiş sağladım.

Aile danışmanlığı derslerinde ilk görüşme tekniklerinden son görüşme tekniklerine kadar uygulamalı olarak eğitimlerini eksiksiz bir şekilde bana verdiler ve gerekli donanımı sağladılar. Sadece Aile Danışmanlığı eğitimi olarak değil aynı zamanda öğrenci koçluğuobjektif testler eğitimi, cinsel terapi ve daha birçok eğitim adı altında gerekli tüm teorik ve pratik dersleri vererek aile danışmanlık merkezinde ihtiyaç duyulan tüm alanlarda eğitimlerimi tamamlamış oldum.

Ömür Boyu Eğitim merkezi Aile Danışmanlığı eğitiminde Türkiye’nin en kapsamlı danışmanlık eğitimi veren kurumu olduğunu aldığım eğitim sonucunda rahatlıkla söyleyebilirim ve diğer bir artı yönü ise örgün eğitime katılan danışman adaylarına online aile danışmanlık eğitimini ücretsiz sunuyorlar ve dilediğiniz gibi eğitimlere ulaşıp tekrar edip, panel içerisinde bulunan dokümanları indirebiliyorsunuz her ay düzenli olarakta canlı derslerinin olması diğer artı bir avantaj haline geliyor.

Aile Danışmanlığı eğitimimin yanında öğrenci koçluğu, hızlı okuma eğitimi gibi yarar sağlayıcı birçok eğitimi de almış bulunmaktayım ve çevremdeki tüm yakınlarıma Ömür Boyu Eğitimi gönül rahatlığıyla öneriyorum. Bu imkanı bana sundukları için öncelikle Aygül Bahar YILMAZ’a,  eğitimin başlangıcından sertifika sürecine kadar geçen zamanda bana her zaman yardımcı oldukları ve bu hizmeti profesyonel bir şekilde sürdürdükleri için tüm Ömür Boyu Eğitim merkezine teşekkürlerimi sunarım.

2022 yılından itibaren aldığım çeşitli eğitimler ve donanımlar neticesinde yine eğitim aldığım Ömür Boyu Eğitime bağlı Özel Adana Çukurova Danışmanlık Merkezinde Aile Danışmanı ve Öğrenci Koçu olarak çalışmaya başladım. Aynı zamanda Öğrenci Koçluğu ve Aile Danışmanlığı adı altında çeşitli makaleler ve yazılar yazarak mesleki deneyimlerimi bu alanda geliştirmekteyim.

Şennur Düzkaya Sosyal Hesapları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?