Aile Danışma Merkezi Açmak, Aile Danışma Merkezi Açma Maliyeti Şartları
+90 (322) 458 0 458 & +90 (507) 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Aile Danışma Merkezi Açmak, Aile Danışma Merkezi Açma Maliyeti Ve Şartları

Aile Danışma Merkezi Açmak, Aile Danışma Merkezi Açma Maliyeti Ve Şartları

Aile Danışma Merkezi Açmak, Aile Danışma Merkezi Açma Maliyeti Ve Şartları

Aile danışma merkezi açmak, aile danışmanlığı sertifikası alanların en çok istediği çalışma biçimidir. Özel aile danışma merkezinde çalışmak yerine kendi bütçeleri ile açıp işletmek isterler. Aile danışma merkezi açmak isteyenler ilk şartı yerine getirmelidir. Aile danışmanlığı sertifikası olmadan aile danışma merkezi açmak mümkün değildir. Klinik psikolog olduğunuzda da aile danışman merkezi açabilirsiniz.

Aile danışma merkezi açmak için ilk basamak aile danışmanlığı sertifikası almaktır. Aile danışma merkezi açma maliyeti ve şartları vardır. Bu şartlar ile birlikte maliyet hesaplaması yapıp aile danışma merkezi açmak daha doğrudur. Öncesinde aile danışma merkezi açma maliyeti ve şartları göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi durumda çalışmalar sürerken sonrasında bütçeniz zorlanabilir. O yüzden aile danışma merkezi açma maliyeti ve şartları tek tek incelenerek sistem oturtulmalıdır. Aile danışma merkezi açmak fikriniz varsa tek başınıza mı yoksa bir ortak ile mi açmak avantajlıdır, incelemelisiniz. Bütçe hesaplaması sonrasında tek kişi mi yoksa birden çok kişi mi olacaksınız karar verirsiniz.

Danışmanlık açmak için Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri İle Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışma Merkezleri Yönetmeliği incelenmelidir. Yönetmeliğe göre;

 1. Aile danışmanlığı sertifikasına sahip olmak
 2. Kurucu aile danışmanı dışında en az 1 aile danışmanı ya da meslek elemanı olması
 3. Aile danışmanlık merkezinin fiziki olarak hangi bölümleri olması gerektiği ve uygun mülk
 4. Danışmanlık açmak için gerekli evrakları eksiksiz hazırlayıp Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne teslim etmek

Bu şartları taşıdıktan sonra Valilik oluru ile danışmanlık açmak mümkündür. Maliyeti ve şartları için Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile de görüşebilirsiniz.

Aile danışmanı açma maliyeti ve şartları, çalışan sayısıyla da alakalıdır. Bütçenizi belirleyip kaç aile danışmanı çalışacağına karar vermelisiniz. Öncesinde birden çok aile danışmanı ile anlaşıp büyük bir kurum açmak yerine ilk olarak kendiniz başlayabilirsiniz. Sonrasında danışmanlık sayınız arttıkça yeni aile danışmanı alabilirsiniz.

Aile Danışma Merkezi Açma Maliyeti Ve Şartları

Aile danışma merkezi açma maliyeti ve şartları yasal sınırlar içinde belirlenmiştir. Bu şartları yerine getirmediğiniz sürece evrak denetimleri ve fiziki denetimler sonucunda merkezi açamazsınız. Aşamalı bir sistemdir. Zor olmamakla birlikte her prosedürü yerine getirmek zorundasınız.

Aile danışman merkezi açma maliyeti ve şartları, bütçenize göre belirlenir. Yalnız şartları belirlidir. Sizin için önemli husus aile danışma merkezi açma maliyetidir.

Gerekli evraklar şunlardır;

 • Aile danışmanlık merkezi açacak kişinin diploması ve aile danışmanlığı sertifikası
 • Adli sicil belgesi, tam zamanlı iş sözleşmesi, kimlik fotokopisi (iki aile danışmanı açacaksa ikisi için de geçerli evraklar)
 • Aile danışma merkezi iş akış sözleşmesi,
 • Merkeze müdür atanması
 • Merkezin krokisi
 • Merkezin adresi ve telefonu
 • İtfaiye raporu
 • Yapı ruhsatı
 • Deprem raporu
 • Engelli ulaşımının sağlandığına dair evrak

Sayılan bu belgeler ikişer adet olmak durumundadır. Aile danışma merkezi şartları, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bu evraklar teslim edilince ilk şart yerine getirilir.

Evraklar müdürlükçe incelenip 10 gün içinde aile danışma merkezi kontrol edilir. Verilen evraklar ile ofis düzeni ve yazılan bilgilerde sorun yoksa 15 gün içinde Valilik oluru alırsınız. Denetimlerde eksiklik varsa beklemeniz gerekir. Diğer aşamalar için de Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?