Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır? | Aile Danışmanlığı Sertifikası
+90 (322) 458 0 458 & +90 (507) 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile danışmanlığı sertifikası nasıl alınır diye merak ediyor olabilirsiniz. Aile danışmanlığı, almak bazı bölümleri 4 yıllık lisans eğitimi ile tamamlamak için verilen ayrıcalıktır. Bu sertifika nasıl ve nereden alınır bilirseniz yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Aile danışmanlığı eğitimi alan kişiler özel danışmanlık merkezlerinde çalışabilir. İş bulma sorunu yaşıyorsanız ve yeni bir hayat planı çizmek istiyorsanız aile danışmanlığını düşünün. Avantajları fazla olmakla birlikte kendi kliniğinizi açabilirsiniz.

Aile danışmanlığı yapmak ya da özel aile danışmanlık merkezi almak isteyenler aşağıda sayılan kriterlere dikkat edebilir.

 • Kaliteli eğitim veren sertifika merkezi bulunmalıdır.
 • Eğitimlerin niteliğini araştırmalıdır. Mümkünse üniversiteler ile birlikte iş birliği yapan kurumlar tercih edilmelidir.
 • Eğitim müfredatı üniversite desteği ile hazırlanmalıdır.
 • Aile danışmanlığı sertifikası üniversite onaylı alındığında çalışma alanı genişler.
 • Aile danışmanlığı sertifikası ömür boyunca geçerli olmalıdır.
 • Aile danışmanlığı sertifikası uluslararası geçerliliğe sahip olmalıdır.
 • Aile danışmanlığı eğitimleri uzaktan ya da örgün eğitim olarak alınabilmelidir.

Bu kriterleri karşılayan www.ailedanismanligisertifikasi.com adresinden aile danışmanlığı eğitimi alabilirsiniz. Yukarıda sayılan şartlar, her eğitim merkezi tarafından sağlanmaz. Bazı eğitim merkezleri aile danışmanlığı sertifikasını MEB onaylı aile danışmanlığı sertifikası olarak verir. Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası daha avantajlıdır. İş başvurusu yaparken sadece sertifikaya değil eğitim merkezine de bakılır. Sertifika, üniversite onaylı ise eğitimin üniversite düzeyinde alındığını gösterir.

Eğitim kalitesi arayanlar aile danışmanlığı sertifikası nasıl alınır diye merak eder. Özel eğitim kurumları ve üniversiteler bu eğitimleri verir. Ancak eğitim alınan kişiler de önemlidir. Uzmanlık alanı geniş olan kişilerin hazırladığı eğitimler sorunları daha kolay çözer. Aile danışmanlığı verilirken sorunlara kalıcı çözümler bulunması önemlidir. Aile danışmanlığı hizmeti alacak kişiler ne kadar iyi danışmanlık verildiğini gördüğünde başkalarına da önerir.

Aile danışmanlığı sertifikası nasıl alınır konusundan daha çok nereden alınır kısmı önemlidir. Ömür Boyu Eğitim merkezi gibi kurumlar;

 • Örgün eğitim aile danışmanlığı
 • Uzaktan eğitim aile danışmanlığı

eğitimleri verir. Ömür Boyu Eğitim merkezine tercihe geçtiğinizde iki seçenek sunar. Dilerseniz örgün eğitime katılırsınız, isterseniz de uzaktan eğitimle aile danışmanlığı alabilirsiniz. Bu eğitim merkezine başvurduğunuzda iki eğitim için de aynı sertifika ücreti ödersiniz. İşiniz çıktığında ve dersleri takip edemediğinizde o günün yüklenen dersini izleyebilirsiniz. Dersleri kaçırmamış ve eğitimden geri kalmamış olursunuz. Bunun için de sizden ekstra ücret talep edilmez. Aile danışmanlığı sertifikası nasıl alınır diye merak edenler her yönü ile araştırma yapmalıdır. Sertifika programına kayıt yaptırdıktan sonra ders süresi içinde konulara devam edersiniz. Tekrar yapma şansınız olan süpervizyon ve videolar ile derslerinizi çalışabilirsiniz. Dersler üniversite kalitesinde olsa da anlama sıkıntısı çekmezsiniz. Eğitim merkezi sertifika programlarında ters yüz öğrenme modelini uygular. Böylece eğitim alan herkes aile danışmanlığı eğitimlerinden aynı verimi alır. 620 saatlik aile danışmanlığı eğitimi almak istiyorsanız eğitim kurumu ile konuşabilirsiniz.

Aile danışmanlığı sertifikası nasıl alınır diye merak edenler için iki sertifika programı seçeneği vardır.

 1. 620 saatlik aile danışmanlığı eğitimi
 2. 480 saatlik aile danışmanlığı eğitimi

Uzmanlık seviyeniz çok iyi olsun istiyorsanız 1. programı seçebilirsiniz. Bu eğitim programında ek dersler dışında ders süreleri de fazladır. 620 saatlik eğitim ve 480 saatlik eğitim sonunda aile danışmanlığı sertifikası verilir. Ders sürelerinin değişmesi özel danışmanlık merkezi açma yetkisini de düşürmez. Aile danışmanlığı sertifikası üniversite onaylı olarak alınır. Şartlar yerine getirildiği sürece aile danışmanlık merkezi açılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?