MEB Aile Danışmanlığı Eğitimi | Aile Danışmanlığı Sertifikası
+90 (322) 458 0 458 & +90 (507) 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

MEB Aile Danışmanlığı Eğitimi

MEB Aile Danışmanlığı Eğitimi

MEB Aile Danışmanlığı Eğitimi

Aile danışmanlık eğitimi, meslek edinmek isteyenlerin aldıkları en iyi eğitimlerdir. İyi bir eğitim kurumundan MEB aile danışmanlığı eğitimi aldığınızda ise kariyer hayatınızda başarıyı yakalarsınız. Eğitim kalitesi, danışmanlığın niteliğini de belirlediğinden aile danışmanlık eğitimi veren kurumları araştırın. Aile danışmanlığı eğitimi yorumları ve diğer detayları ilk olarak incelemelisiniz. Sonrasında fark edeceksiniz ki en iyi aile danışmanlığı eğitimi veren kurumlardan biri Eğitim Sertifikadır.

Eğitim Sertifika farkı ile aldığınız MEB aile danışmanlığı eğitim programı, canlı ders olarak işlenir. Süpervizyon eğitimlerine ek olarak binlerce dokümana da ulaşırsınız. Daha önce hiçbir yerde bulamayacağınız kaynaklara panel üzerinden erişim sağlanabilir. Kaynakların çokluğu ve dokümanlara kolayca ulaşabilmeniz eğitim alırken ayrıca avantajlıdır. MEB aile danışmanlığı eğitimi aldıktan sonra sertifika ile;

 • Aile danışmanlık merkezi açabilirsiniz.
 • Özel aile danışmanlık merkezinde çalışabilirsiniz.
 • Aile danışmanlığı yapabilirsiniz.
 • Aile içi sorunların çözümünde etkin rol oynarsınız.

Uzaktan eğitimle meslek edinmek Eğitim Sertifika ile çok kolaydır. Aldığınız aile danışmanlığı sertifikası da pratikte kullanılacak belgedir. Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası üniversiteler tarafından hazırlanan eğitimle verilir. Profesörlerin belirlediği ve içeriklerine katkı sunduğu dersler alırsınız. Dolayısı ile de alacağınız kurs üniversite seviyesinde aile danışmanlığı eğitimidir. Birçok eğitim merkezi aile danışmanlığı eğitiminde ders süresini yasal sınırda belirler. Ancak Eğitim Sertifika aile danışmanlığı eğitimi 480 saat ve aile danışmanlığı eğitimi 620 saat verir. Uzman aile danışmanı olmak isteyenler 620 saatlik aile danışmanlığı eğitimi almalıdır.

MEB aile danışmanlığı eğitimi ile;

 • Aile dizimi
 • Imago terapi
 • Çözüm odaklı terapi
 • Cinsel terapi
 • Oyun terapisi
 • Çocuk resimleri analizi
 • Wısc- r zeka testi uygulama eğitimi

Kişisel yaşamınızda da size faydası dokunacak eğitimlerdendir. Yukarıdaki eğitimlere ek olarak dersler de vardır. Müfredata göre uygun eğitimler verilir. MEB aile danışmanlığı eğitim programı almak isteyenlerin merak ettiği eğitimin kapsamıdır. Kapsamlı eğitimler danışmanlık hizmeti verirken kariyerde başarıyı sağlar. Ancak genelde 450 saatlik eğitimler verilir. Eğitim Sertifika farkı ile daha fazla ders satın alırsınız. Aile danışmanlığı sertifikasında aldığınız eğitim saatine dair bilgiler de yer alır. Fazla eğitim aldığınızda sertifikanızda görünecektir.

Aile danışmanlığı yapmak isteyenler alacakları eğitimle danışmanlık merkezi de açabilir. Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası özel aile danışmanlık merkezi açmanın ilk şartıdır. Aile danışmanlığı sertifikası olmadan özel aile danışmanlık merkezi açılamaz. MEB aile danışmanlığı eğitimi, yeni iş kolunuzda kurucu şartlardandır. Aile danışmanlığı eğitimi ile toplumu her yönü ile tamir etmek amaçlanır. Mutlu ve huzurlu ailelerde, çocukların yetişmesi ve zeka gelişiminin desteklenmesi için aldığınız eğitimi kullanırsınız. Toplumsal farkındalık sağlayacak eğitimlerdendir. Böylece aileler sorunu olduğunda aile danışmanlığı kurumu akıllarına gelip destek almayı düşüneceklerdir.

MEB aile danışmanlığı eğitimi sadece size mesleki başarı kazandırmaz. Toplumların sağlıklı ve nitelikli birey yetiştirmesini de destekler. Eşler arasında görülen her türlü problem aile danışmanının aldığı eğitimler ile çözülebilir. Uzmanlık seviyesini aşan durumlarda ise ilgili birimlere yönlendirerek danışmanlık alınmasını sağlar. Uzaktan eğitim aile danışmanlığı sertifikası ile boş zamanlarınızda yeni meslek sahibi olabilirsiniz. Sınava ve eğitimlere online olarak bağlanırsınız. Canlı dersler ve dokümanlar işinizi en iyi şekilde yapmanızı sağlar. Uygulama eğitimleri de verildiğinden aile danışmanlığı sertifikası ile hemen çalışmaya başlarsınız. Uygun fiyatlı ve kaliteli eğitimlerden olup iş değişikliği düşünenler için fırsattır. MEB aile danışmanlığı eğitimi sonunda verilen aile danışmanlığı sertifikası e devletten görülebilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?