MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası Veren Üniversiteler
+90 (322) 458 0 458 & +90 (507) 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası Veren Üniversiteler

MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası Veren Üniversiteler

MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası Veren Üniversiteler

Aile danışmanlığı sertifikası, kurumlar ve üniversiteler ile iş birliğinde hazırlanır. Dersler eğitim merkezi ya da üniversiteler aracılığı ile oluşturulduğundan üniversite onaylı sertifika verilir. Aile danışmanlığı sertifikası almak isteyenler üniversiteler ya da eğitim merkezlerine başvurur. MEB onaylı aile danışmanlığı sertifikası veren üniversiteler vardır. Bu üniversiteler yaptıkları anlaşma çerçevesinde MEB onaylı aile danışmanlığı sertifikası verir.

Aile danışmanlığı sertifikası almak isteyenler Ömür Boyu Eğitim merkezi tarafından verilen derslere göz atabilir. MEB onaylı aile danışmanlığı sertifikası veren üniversiteler araştırılsa da üniversite onaylı sertifika veren kurumlar öncelikli olmalıdır. Alacağınız sertifikanın değerini göz önünde bulundurarak aile danışmanlığı eğitimlerine katılabilirsiniz. MEB onaylı aile danışmanlığı sertifikası veren üniversiteler aracılığı ile belge almak isteyebilirsiniz. Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası almak iyidir. Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası da üniversiteler tarafından gönderilir. MEB ile iş birliği içinde programlar yürütüldüğünden MEB onaylı aile danışmanlık sertifikasıdır. Üniversiteler ile iş birliği çerçevesinde alınacak eğitimlerde;

 • Dersler üniversitede görevli eğitmenler tarafından hazırlanmıştır.
 • Aile danışmanlığı eğitimleri uzaktan ya da örgün eğitim olarak verilebilir.
 • Aile danışmanlığı eğitimleri her biri sizi alanınızda uzman yapar.
 • Aile danışmanı olarak üniversite kalitesinde danışmanlık verirsiniz.
 • Sertifika geçerliliği ömür boyudur. Tekrardan eğitim almanıza gerek bile yoktur.
 • Aile danışmanlığı yapacak kişiler için uygun ödeme koşulları da hazırlanır.
 • Aile danışmanlığı sertifikası e devlet sistemi üzerinden sorgulanır niteliktedir.
 • Aile danışmanlığı sertifikası uluslararası alanda da geçerlidir. Çalışmak istediğiniz ülkenin yasal prosedürlerini yerine getirip aile danışmanlığı yapmanız mümkündür.
 • Eğitimler uzaktan eğitimle veriliyorsa sisteme erişmeniz ve dersleri tekrar etmeniz kolaydır.

Ömür Boyu Eğitim merkezi gibi kurumlar üniversiteler ile iş birliğinde hareket ettiğinden üniversite eğitimleri gibidir. Panele giriş yapıp sürekli eğitimlere katılım gösterebilirsiniz. MEB onaylı aile danışmanlığı eğitimi veren üniversiteler ile eğitim merkezleri şartlarını karşılaştırın. Şartları daha esnek olan ve eğitim kalitesi eksilmeyen aile danışmanlığı eğitimi veren yerleri tercih edin.

MEB onaylı aile danışmanlığı eğitimi veren üniversiteler eğitimlerin sonunda sertifika sınavı açar. Her eğitim kurumunda olduğu gibi burada da belli bir başarı puanı gösteren kişiler sertifika sahibi olur. Aile danışmanlığı sertifikası ile;

 • Özel aile danışmanlık merkezi açabilirsiniz.
 • Sosyal hizmetler bünyesindeki faaliyetlerde çalışma yapabilirsiniz.
 • Aile danışmanı olarak çalışırsınız.
 • Bireysel açılan kliniklerde çalışabilirsiniz.
 • Kadro açıldığında şartları yerine getirip aile danışmanı olarak kadrolu çalışabilirsiniz.

Mesleki olarak faaliyetlerde bulunacağınız eğitimlerdir. MEB onaylı aile danışmanlığı eğitimi veren üniversiteler yardımı ile meslek edinirsiniz. Psikoloji, psikolojik danışmanlık, sosyoloji, sosyal hizmetler, çocuk gelişimi, tıp ve hemşirelik bölümü 4 yıl okuyanlar kayıt yaptırabilir. Bu kişiler kendi faaliyet alanları dışında meslek değişikliği yapabilir. Psikolojik danışmanlar ve psikoloji mezunları, danışmanlık merkezinde aile danışmanı unvanı ile de hizmet verebilir. Kliniklerde ya da bireysel ofislerde aile danışmanlığı desteği vermek de mümkün olacaktır.

MEB onaylı aile danışmanlığı sertifikası veren üniversiteler mesleki başarınızı artıracak kurumlardır. Eğitimler sonunda aile içi sorunları çözebilecek yeterliliğe ulaşırsınız. Aile içinde sorunlar birlikte değerlendirilip ona göre düzen belirlenir. Aile danışmanlığı eğitimi ile çocukların aile içinde gelişimlerini desteklemeyi de öğrenirsiniz. Doğru eğitim merkezinden sertifika almak başarı düzeyini artırır. Danışmanlıklarda size başvuran sayısı da artar. Çocuklarda görülen çoğu problemlerin çözümü için en iyi mercilerden biridir. MEB onaylı aile danışmanlığı eğitim veren üniversiteler için Ömür Boyu Eğitim ile görüşün.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?