YÖK Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası | Aile Danışmanlığı Sertifikası
+90 (322) 458 0 458 & +90 (507) 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

YÖK Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası

YÖK Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası

YÖK Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası Nedir?

Aile danışmanı, aile içinde bulunan anne ve babalar ile çocuklar arasındaki ilişkiyi düzenler. Psikolojik destek sağlanan bu meslek, ülkemizde son yıllarda gittikçe yaygınlaşmaya başladı. Sebebi ise hem toplumsal amaç hem de iş imkanının iyi olmasıdır. YÖK onaylı bu sertifika alındığında eğitimin önemi daha da ortaya çıkar. O yüzden de mümkün olduğu kadar üniversite ile iş birliği yapan merkezler tercih edilmeli. Eğitim merkezleri ve özel kurumlar, gerekli şartları taşıdığında aile danışmanlığı sertifikası verir. Aile danışmanlığı sertifika programı hangi kurumlar ile anlaşmalı olarak yapılıyorsa o kurumun onayını taşır. Eğitim platformu üzerinden dersleri uzaktan dinleseniz de derslerin içeriği farklılaşabilir.

Bu sertifika, üniversiteler ile iş birliği halinde verilen eğitimlerde alınan sertifikadır. Her eğitim merkezi üniversiteler ile iş birliği yapmaz. Bazıları MEB bünyesinde anlaşmalı kurumlarla eğitim verirken bazıları da üniversite farkı ile eğitim verir. Diğer bir seçenek ise özel eğitim merkezlerinin üniversiteler ile anlaşmasıdır. Bu sertifikayı veren kurumlardan biri de Ömür Boyu Eğitim’dir. YÖK onaylı aile danışmanlığı sertifikası programı;

 • Eğitim sonunda üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası verilir.
 • YÖK onaylı aile danışmanlığı sertifikası geçerliliği ömür boyudur.
 • Uluslararası geçerliliğe aile danışmanlığı sertifikası verilir.
 • Derslerin uzaktan işlenmesi ya da örgün olarak alınması mümkündür.
 • Örgün eğitimle uzaktan eğitim arasında fiyat farkı yoktur.
 • Eğitimler üniversite kalitesindedir.
 • Aile danışmanlığı eğitim müfredatı hazırlanırken üniversite profesörleri ile birlikte hazırlanmıştır.
 • Eğitim içeriğinin kalitesi sertifika merkezinin verdiği sertifikada da geçerlidir.
 • MEB onaylı aile danışmanlığı sertifikası ile karşılaştırıldığında çok daha iyidir.
 • Eğitim süreleri 480 saat ve 620 saat seçeneklidir.
 • YÖK onaylı aile danışmanlığı sertifikası üzerinde aldığınız eğitim saati de belirtilir.

Sayılan bu sertifika programının özellikleri, Ömür Boyu Eğitim’den alınan eğitimlerde geçerlidir. Platform üzerinden giriş yapıp binlerce kaynağa da bu eğitim merkezi sayesinde ulaşırsınız. İmago terapi eğitimi ve duygu odaklı terapi eğitimleri de verilir. Bunların asıl amacı aile içindeki sorunlara doğru şekilde yönelmektir. Sürekli olarak panele giriş yapıp dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. Videolar, süpervizyon eğitimi ve dokümanlar yardımı ile eğitimlere çok iyi çalışırsınız. Üniversite düzeyinde eğitimler olmasının yanında anlaşılırlık seviyesinde sorun yoktur. Her branştan kişinin anlayacağı şekilde eğitimler hazırlanmıştır. Ters yüz öğrenme modeli kullanıldığından eğitimleri almak kolaydır.

Bu sertifikayı aldığınızda özel aile danışmanlık merkezi açmanın ilk şartını gerçekleştirirsiniz. Çünkü aile danışmanlık sertifikası olmadan özel aile danışmanlık merkezi açamazsınız. Aynı zamanda yanınızda aile danışmanı statüsünde başka bir kişi de çalıştırmanız gerekir. Ortaklık düşünüyorsanız da iki aile danışmanlığı sertifikası alan kişi özel aile danışmanlık merkezi açabilir. YÖK onaylı aile danışmanlık sertifikası ile;

 • Özel aile danışmanlık merkezi açılabilir.
 • Aile danışmanlık merkezlerinde çalışılır.
 • Sosyal hizmetler bünyesinde aile danışmanı desteği sağlanır.
 • Kliniklerde aile danışmanı olarak hizmet verilebilir.

Sadece sertifika ile sayılanların çoğunu yapabilirsiniz. YÖK onaylı aile danışmanlığı sertifikası, üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası ile aynı kavramdır. YÖK onaylı aile danışmanlık sertifikası arıyorsanız Ömür Boyu Eğitim’den alabilirsiniz. Sertifika programı sonunda uzaktan gireceğiniz sınavla sertifika da alırsınız. Anlaşmalı olunan üniversiteden YÖK onaylı aile danışmanlığı sertifikası verilir. Sertifikanın YÖK onaylı olması üniversite tarafından gönderildiğini belirtir. Üniversiteler YÖK’e bağlı kurumlar olduğundan sertifika da YÖK onaylı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?