Aile Danışmanı Sertifikası Nasıl Alınır? | Aile Danışmanlığı Sertifikası
+90 (322) 458 0 458 & +90 (507) 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız
Aile Danışmanı Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile Danışmanı Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile danışmanlığı, son yıllarda önemi anlaşılan mesleklerdendir. Toplum sağlığı için aile içinde akıl ve ruh sağlığının iyi olması gerekir. Aile danışmanı da bu alandaki ihtiyacı karşılar. Aile danışmanı sertifikası nasıl alınır diye merak edebilirsiniz. Kendinize farklı bir kariyer hayatı çizmek istiyorsanız aile danışmanı sertifikası almalısınız.

Aile danışmanı sertifikası nasıl alınır araştırmasına girdiğinizde karşınıza çok fazla seçenek çıkar. Ancak aldığınız eğitim ve aile danışmanlığı sertifikası başarınızı artıracak düzeyde olmalıdır. Bazı eğitim merkezleri çift sertifika verir. Çift sertifika sadece yurt içinde değil yurt dışında da aile danışmanı olarak çalışmanıza imkan sağlar. Aile danışmanı sertifikası nasıl alınır konusu kadar önemli olan başka bir durum vardır. O da aile danışmanlığı sertifikası nereden alınır sorusunun cevabıdır. Verdikleri eğitim ve kalitenin tartışılmaz olduğu kurumlardan biri de Ömür Boyu Eğitim Merkezi’dir. www.ailedanismanligisertifikası.com adresinden ulaşma fırsatınız vardır. Başvuru formunu doldurmanız ya da Whatsapp veya arama butonunu kullanmanız yeterlidir. Aile danışmanı sertifikası nasıl alınır diye merak ettikleriniz varsa iletişime geçebilirsiniz. Her konuda bilgi alabileceğiniz bir kurumdur. Fikir almak ya da araştırma yapmak için tercih edebilirsiniz. İletişime geçtiğinizde eğitim almanız zorunlu değildir.

Aile danışmanı sertifikası almak isteyenler neden bu eğitim merkezini seçmelidir diye merak edebilirsiniz.  Ömür Boyu Eğitim Merkezi aile danışmanlığı sertifika programında;

  • İki farklı eğitim seçeneği sunar. Aile danışmanlığı sertifikası 480 saat ve aile danışmanlığı sertifikası 620 saat olarak alabilirsiniz. Alanınızda daha da uzmanlaşmak ve başarılı olmak için aile danışmanlığı sertifikası 620 saati seçebilirsiniz. 620 saat aile danışmanlığı sertifika programı uzmanlaşmanız için de fırsattır. Süpervizyon ve diğer eğitimler ile en iyi aile danışmanı olabilirsiniz.
  • Eğitim sonunda size üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası verilir. Çoğu eğitim kurumu aile danışmanlığı kursu sonunda tek sertifika verir. Ancak Ömür Boyu Eğitim Merkezi bu konuda oldukça iyidir. Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası üniversite düzeyinde eğitim müfredatı aldığınızı da gösterir. O yüzden de aile danışmanı sertifikası nasıl alınır konusundan çok nereden alınır sorusunun cevabı önemlidir.
  • Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikasına ek olarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı aile danışmanlığı sertifikası da alırsınız. Tek bir eğitim ile iki sertifikaya sahip olma olanağınız vardır.
  • 000 dosya ve 30.000 aile danışmanlığı dokümanına ulaşırsınız. Eğitim merkezleri içinde en büyük kütüphanelere sahip olan kurumlardan biridir. Eğitim alırken uzmanlığınızı da bu çerçevede ilerletebilirsiniz. Ne kadar bilgiye erişirseniz danışmanlık verdiğinizde o kadar soruna da çözüm bulursunuz. Dolaylı olarak danışan sayınızla birlikte kazancınızı da artıracak bir durumdur.
  • 18 farklı ilde aile danışmanlık sertifikası alma imkanınız vardır. Eğitim merkezlerinde olmayan diğer bir avantaj ise 18 ildeki şubelerde stajyer olmanız mümkündür. Uygulama eğitimi almanız için çok önemli fırsattır. Diğer eğitim merkezlerinde olmayan bu destekler ile kendinizi geliştirirsiniz. Ayrıca staj sırasında eğitmen görüşleri ve destekleri de uzmanlaşmanızı sağlayacaktır.
  • Her hafta sonu süpervizyon ve aile danışmanlığı canlı eğitimle merak ettiklerinizi de sorarsınız.
  • Aile danışmanı sertifikası alacağınız program bakanlık onaylı müfredattır. Alanında uzman eğitmen kadrosundan eğitim alırsınız. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın belirlediği müfredat çerçevesinde aile danışmanlığı sertifikası verilir.
  • Sadece tek seferde eğitim için ücret ödersiniz ve yukarıdakiler dahil ömür boyu erişim imkanınız da vardır. Panele girişiniz yapılır ve buradaki canlı eğitimlere katılabilirsiniz. Kütüphane sürekli güncellendiği için alanınızda en yeni ve yararlı bilgilere de ulaşırsınız.

Aile danışmanı sertifikası nasıl alınır diye merak edenler eğitim merkezi ile iletişime geçebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?