Aile Danışmanlığı Eğitimi Nerden Alınmalı? | Aile Danışmanlığı Sertifikası
+90 (322) 458 0 458 & +90 (507) 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Aile Danışmanlığı Eğitimi Nerden Alınmalı?

225 kez görüntülendi
Aile Danışmanlığı Eğitimi Nerden Alınmalı?

Aile Danışmanlığı Eğitimi Nerden Alınmalı?

Aile Danışmanlığı Eğitimi Nerden Alınmalı sorusu merak edilmektedir. Aile danışmanı olmak için gerekli aşamalardan ilki, eğitim merkezi seçmektir. Doğru eğitim merkezi seçtiğinizde diğer aşamalar kendinden kolaylaşır. Aile danışmanlığı merkezi açmak ve özel aile danışmanlık merkezinde çalışmak için eğitim gereklidir. Bulunduğunuz işten farklı alana yönelmek istiyorsanız aile danışmanlığı eğitimi almalısınız.

Aile danışmanlığı eğitimi nerden alınmalı diye merak ediyorsanız eğitim merkezlerinin verdikleri dersleri inceleyebilirsiniz. Yalnız bakacağınız aile danışmanlığı eğitim programlarının 450 saatin altında olmamasına özen göstermelisiniz. 450 saat aile danışmanlığı eğitiminden az aldığınızda sertifikanız aile danışmanı olmak için işe yaramaz. Yasal olarak belirlenen süre 450 saattir. Ancak 450 saat eğitimin de şu şekilde olması gerekir;

 • 300 saat teori eğitimi
 • 30 saat uygulama eğitimi
 • 150 saat süpervizyon eğitimi

Eğitim süreleri yasal olarak belirlendiği için bu şartları sağlamayan eğitim merkezlerinin programlarından almayın. Aile danışmanlığı eğitimi nerden alınır kadar önemli bir konudur. Sonrasında aldığınız aile danışmanlığı sertifikası, mesleki faaliyet göstermeniz için yeterli olmayacaktır.

Aile danışmanlığı eğitimi nerden alınmalı diye arayanların karşısına çok fazla seçenek çıkar. Ancak bu seçeneklerin en iyisini bulmak gerekir. Eğitim ne kadar kaliteli ise sertifikanız da değerli olur. Aile danışmanlığı eğitimi nerden alınmalı diye merak edenler www.ailedanismanligisertifikasi.com ile iletişime geçebilir. Burada Ömür Boyu Eğitim tarafından aile danışmanlığı kursu verilir. Bu sertifika programı diğerlerinden çok daha iyidir. Bunun sebebi ise;

 • Aile danışmanlığı sertifikası üniversite onaylıdır.
 • Aile danışmanlığı sertifikası geçerliliği ömür boyudur.
 • Aile danışmanlığı sertifikası e devlet sisteminden görülebilir.
 • Aile danışmanlığı sertifikası uluslararası alanda da kullanılabilir.
 • Aile danışmanlığı eğitimleri 480 saat ve 620 saat olarak seçenekli verilir.
 • Aile danışmanlığı eğitimi örgün eğitim ya da uzaktan eğitim olarak alınabilir.
 • Uzaktan aile danışmanlığı eğitimi alındığında bile uzaktan ibaresi sertifikada yoktur.
 • Eğitimler için hazırlanan video, süpervizyon ve dokümanlar binlerce olup her an ulaşılabilir.

Bu şartları sağlayan eğitim merkezlerine başvurmanız işinizi kolaylaştırır. İş başvurularında da avantaj sağlar. Bazı iş başvurularında üniversite tarafından alınan eğitimler önem taşır. Üniversite eğitiminin daha kaliteli olduğu düşünüldüğü için sertifikanın üniversite onaylı olması aranır. Aile danışmanlığı eğitimi nerden alınmalı diye merak edenler detayları da göz önünde bulundurmalıdır.

Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası veren kurumlar, dersleri üniversiteler ile birlikte hazırlar. Üniversitede görevli eğitmenler tarafından müfredat oluşturulur. Uzaktan eğitim olarak da alsanız ders kalitesinde eksilme olmaz. Aile danışmanlığı nerden alınmalı konusunda tereddüt yaşayanlar bu şartları yerine getiren yerlere başvurmalıdır. Ömür Boyu Eğitim merkezi gibi kurumlar panel üzerinden derslere eğitim imkanı sağlar. Dilediğiniz zaman derslere girip tekrar yapabilirsiniz. Panele giriş hakkınız sınırlı değildir. Sürekli olarak aile danışmanlığı alanında çok iyi bilgiler öğreneceğiniz güncel veriler sisteme girilir. Bu bilgilerin sizi yetiştirmesi ve nitelikli danışmanlık hizmeti vermeniz kaçınılmazdır.

Bu eğitim nerden alınmalı diye düşünenler sertifikayı da nereden alacağını merak eder. Üniversite tarafından aile danışmanlığı sertifikası adresinize gönderilir. Kariyeriniz için gerekli diğer belgelerinizin yanına aile danışmanlığı sertifikası da ekleyebilirsiniz. Aile danışmanlığı sertifikası ile özel aile danışmanlık merkezi açmanız kolaydır. Eğitimler üniversite düzeyinde verildiğinden danışmanlıklarınız da verimli olacaktır.

Aile içi sorunları çözmeniz için onlarca eğitim verilir. Bu sorunları daha iyi çözmek istiyorsanız aile danışmanlığı eğitimi 620 saat seçeneğini değerlendirin. Aile danışmanlığı eğitimi 620 saat programında ders süresi fazla olduğu gibi kapsamı da geniştir.