Aile Danışmanlığı Eğitimi Ücretleri | Aile Danışmanlığı Sertifikası
+90 (322) 458 0 458 & +90 (507) 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Aile Danışmanlığı Eğitimi Ücretleri

180 kez görüntülendi
Aile Danışmanlığı Eğitimi Ücretleri

Aile Danışmanlığı Eğitimi Ücretleri

Özel eğitim merkezlerinden kişisel gelişim eğitimleri, MEB eğitimleri gibi onlarca kurs almanız mümkündür. Her biri sizi alanınızda daha başarılı yapar. Farkındalığınızı artıracak eğitimler dışında size meslek kazandıracaklar kurslar da vardır. Eğitimlerin bir kısmı halk eğitim merkezlerinde çalışmanızı sağlar. Diğer bir kısmı ise özel danışmanlık merkezi açmanıza yardımcı olur. Aile danışmanlığı sertifika kursu da bunlardan biridir. Meslek sahibi olmak ya da bulunduğunuz meslekte ilerlemek için eğitim seçenekleriniz vardır. Seçeneklerinizi değerlendirirken aile danışmanlığı eğitimi ücretleri araştırması da yapabilirsiniz.

Aile danışmanlığı sertifikası 480 saat alanlar, dilerse uzmanlığını artırmak için 620 saat eğitimi de seçebilir. Aile danışmanlığı sertifikası 620 saat aldığınızda danışmanlığınızda kullanacağınız fazladan 170 saat da almış olursunuz. 450 saatlik aile danışmanlık eğitimi ücretleri daha düşüktür. Çünkü amaç sadece aile danışmanlığı sertifikası vermektir. Tek seferde 620 saatlik aile danışmanlığı eğitimi alıp tekrar kursa katılmayabilirsiniz. Amacımız sadece sertifika vermek değildir. Sadece aile danışmanlığı alanında verilen özel eğitimler alırsınız. Yasal mevzuata uygun eğitimlere ek olarak seanslarda kullanacağınız eğitimler de verilir. Eğitim danışmanlığı ve öğrenci koçluğu gibi destekleri de vermede yetkili olursunuz. Terapilerde çocukların okul dönemine uygun yöntemleri de uygulayabilirsiniz. Bunların hepsi aile danışmanlığı sertifikası ile yapılabilir. Dolayısı ile de aile danışmanlığı eğitimi ücretleri çok da önemsenmemelidir. Tek seferlik eğitim ve sertifika alıp bunu ömür boyu kullanabilirsiniz.

Aile danışmanlığı sertifika ücreti verdikten sonra bu eğitim merkezinden;

 • 480 saatlik ya da 620 saatlik aile danışmanlığı eğitimi alırsınız.
 • Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası verilir.
 • Aile danışmanlığı sertifikası e devlet sisteminden görülür.
 • Eğitimler çok yönlüdür.
 • Aile danışmanlığı eğitimi dışında koçluk eğitimleri de alırsınız.
 • Kariyerinizde başarıya götürecek fazladan eğitimler de verilir.
 • Dersler üniversite müfredatına uygun olarak profesörler tarafından hazırlanır.
 • Binlerce dokumana eğitim aldıktan sonra da ulaşabilirsiniz.
 • Her yerden derslere katılacağınız panelden dilediğiniz zaman derslere katılırsınız.
 • Uygulama eğitimleri de alırsınız. Öğrendikleriniz sadece teoride kalmaz.
 • Özel aile danışmanlık merkezi açmak için sertifika almış olursunuz.
 • Sertifikanın geçerliliği ömür boyudur.
 • Bulunduğunuz ülkenin yasal mevzuatı çerçevesinde uluslararası geçerliliği olan sertifika alırsınız.

Çoğu eğitim merkezi size yukarıda sayılanların birkaçını sağlar. Bu yüzden de o eğitim merkezlerinde aile danışmanlığı eğitimi ücreti düşüktür. Sertifikanın işlevselliği ve eğitimlerin kalitesi ne kadar fazla ise danışmanlıklarda etkili olacaktır. Özel aile danışmanlık merkezi açmak için aile danışmanlığı sertifikası almanız yeterlidir. Yukarıda sayılanlar eğitiminizi kullandığınızda fark edilecektir. Danışmanlıklarda öne çıkan durumlardan biri de terapinin işe yarayıp yaramadığıdır. Danışanlar birkaç seans aldıktan sonra sorunlarına çözüm bulamadığında tekrar oradan destek almaz. Çünkü danışmanlığın işe yaramadığını düşünür. Az eğitim alan ve kendi alanında fazla bilgi sahibi olmayan aile danışmanlarının, danışan sayısı da azdır. Aile danışmanlığı eğitimi ücretleri araştırması yaparken bu detayları düşünmezsiniz. Ancak bu konu oldukça önemlidir. Aile danışmanlığı eğitimi ücretleri, kariyerinizin ne doğrultuda şekilleneceğini dolaylı olarak da gösterir. Çok pahalı eğitimler almak yerine doğru eğitim merkezi araştırması yapın.

Nitelikli yerden eğitim almak önemlidir. Bunun için çok fazla seçeneğiniz olsa da aslında en iyisini bulmak gerekir. En iyi aile danışmanlığı eğitimi alacağınız yerlerin eğitim ücreti kıyaslamasını yapabilirsiniz. Ancak buna çok gerek de yoktur. Aile danışmanlığı eğitimi ücretleri, eğitim merkezimizde ve sitemizde oldukça makuldür. Eğitimlerin kalitesi de tartışılmaz derecede iyidir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?