MERİÇ YILDIRIM (AİLE DANIŞMANI / ÖĞRENCİ KOÇU) | Aile Danışmanı
+90 (322) 458 0 458 & +90 (507) 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

MERİÇ YILDIRIM (AİLE DANIŞMANI / ÖĞRENCİ KOÇU)

290 kez görüntülendi
MERİÇ YILDIRIM (AİLE DANIŞMANI / ÖĞRENCİ KOÇU)

Adım Meriç YILDIRIM 30 Haziran 1996 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde doğdum. 2016 yılında Çankırı Karatekin Üniversitesinde  Sosyoloji bölümü ile başlayan üniversite hayatımı Polonya’nın Nicolaus Copernicus üniversitesinde tamamladım. Yurt dışında çeşitli psikoloji eğitimleri alarak kendimi bu alanda deneyimledim.

2019 yılından itibaren mesleğimi en iyi şekilde nasıl ilerletirim ve insanlara daha fazla nasıl yarar sağlarım diye düşünürken Aile Danışmanı olmaya karar verdim ve yoğun bir araştırma içerisine girdim. Araştırmalarım sonucunda Adana Ömür Boyu Eğitim Merkezini buldum ve dikkatimi çeken ilk şey internet sitelerinde bu  konu ile alakalı her şeyi şeffaf ve düzenli bir şekilde bilgilerinin bulunması oldu.

Yurt dışından 2020 yılında Adana’ya geldiğimde Ömür Boyu Eğitim merkezini yerinde ziyaret etme fırsatı buldum. Oldukça sıcakkanlı karşılanmanın sonucunda eğitimle ilgili bugüne kadar yaptıkları çalışmaları ve bundan sonra yapacakları yeniliklerden bahsettiler. Kendim için yararlı ve bir o kadarda bilgi dolu bir eğitim serüvenimin olacağını düşündüm. Aile danışmanlığı eğitim merkezlerini gezip gördükten sonra tamamıyla ikna oldum. Seans odaları, eğitim sınıfları ve uygulama sınıfları olarak pek çok yararlı alana sahiptiler.

Aile Danışmanlığı eğitimine kayıt olduktan sonra derslere başladım ve yoğun bir şekilde eğitimlere devam ettim. Her branşa uygun hocalarının ve uzmanlarının olduğu Ömür Boyu Eğitim merkezinde gerekli tüm bilgileri ve donanımları giderek sağlamaya başlamıştım. Kapsamlı ve tüm bilgilerin eksiksiz verildiği bu eğitim merkezinde teorik olarak tüm eğitimlerimi tamamladıktan sonra uygulama ve süper vizyon derslerine geçiş sağladım.

Aile danışmanlığı derslerinde ilk görüşme tekniklerinden son görüşme tekniklerine kadar uygulamalı olarak eğitimlerini eksiksiz bir şekilde bana verdiler ve gerekli donanımı sağladılar. Sadece Aile Danışmanlığı eğitimi olarak değil aynı zamanda öğrenci koçluğuobjektif testler eğitimi, cinsel terapi ve daha birçok eğitim adı altında gerekli tüm teorik ve pratik dersleri vererek aile danışmanlık merkezinde ihtiyaç duyulan tüm alanlarda eğitimlerimi tamamlamış oldum.

Ömür Boyu Eğitim merkezi Aile Danışmanlığı eğitiminde Türkiye’nin en kapsamlı danışmanlık eğitimi veren kurumu olduğunu aldığım eğitim sonucunda rahatlıkla söyleyebilirim ve diğer bir artı yönü ise örgün eğitime katılan danışman adaylarına online aile danışmanlık eğitimini ücretsiz sunuyorlar ve dilediğiniz gibi eğitimlere ulaşıp tekrar edip, panel içerisinde bulunan dokümanları indirebiliyorsunuz her ay düzenli olarakta canlı derslerinin olması diğer artı bir avantaj haline geliyor.

Aile Danışmanlığı eğitimimin yanında öğrenci koçluğu, hızlı okuma eğitimi gibi yarar sağlayıcı birçok eğitimi de almış bulunmaktayım ve çevremdeki tüm yakınlarıma Ömür Boyu Eğitimi gönül rahatlığıyla öneriyorum. Bu imkanı bana sundukları için öncelikle Psikoterapist Aygül Bahar YILMAZ’a,  eğitimin başlangıcından sertifika sürecine kadar geçen zamanda bana her zaman yardımcı oldukları ve bu hizmeti profesyonel bir şekilde sürdürdükleri için tüm Ömür Boyu Eğitim merkezine teşekkürlerimi sunarım.

2022 yılından itibaren aldığım çeşitli eğitimler ve donanımlar neticesinde yine eğitim aldığım Ömür Boyu Eğitime bağlı Özel Adana Çukurova Danışmanlık Merkezinde Aile Danışmanı ve Öğrenci Koçu olarak çalışmaya başladım. Aynı zamanda Öğrenci Koçluğu ve Aile Danışmanlığı adı altında çeşitli makaleler ve yazılar yazarak mesleki deneyimlerimi bu alanda geliştirmekteyim.

Meriç Yıldırım Sosyal Hesapları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?